Tribina Knjiga i novi mediji – udruženim snagama

• +Program rada

Program rada sa agendom i informacijama o najavljenim učesnicima možete preuzeti ovde

Tribina Knjiga i novi mediji – udruženim snagama održana je 9. oktobra 2018. na Fakultetu za menadžment, u Sremskim Karlovcima (Njegoševa 1a).

Tribinu je otvorio prof. dr Goran Kvrgić, dekan Fakulteta za menadžment, sa gostima – uključujući Njegovu ekselenciju Mohameda Amina Belhaža, ambasadora Kraljevine Maroka u Republici Srbiji (Kraljevina Maroko je počasni gost 63. Međunarodnog sajma knjiga u Beogradu), Njegovu ekselenciju Muhameda Nabhana, ambasadora Palestine u Republici Srbiji, doajena diplomatskog kora i Draganu Milošević, pokrajinsku Sekretarku za kulturu, javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama.

Tribina se sastojala od 4 sesije:
1. Kultura čitanja – stranice hartije ili ekrana (PC, tablet, e-čitači, mobilni telefoni)
2. Lingvistička i medijska pismenost – veština čitanja i veština pisanja (slova, simboli, emotikoni)
3. Biblioteke, Internet i demokratija – institucije zajednice koje čuvaju i poboljšavaju zapisana znanja dostupna svim građanima
4. Knjiga u koricama globalizacije – pristup publici, masovnost, šansa ili potčinjavanje grupnom identitetu.