NEWS

Tribina Knjiga i novi mediji – udruženim snagama

by

Tribina Knjiga i novi mediji – udruženim snagama će se 09. oktobra 2018. godine, sa početkom u 10.00 časova, održati na Fakultetu za menadžment, u Sremskim Karlovcima (Njegoševa 1a).[/slogan]

Tribinu će otvoriti prof. dr Goran Kvrgić, dekan Fakulteta za menadžment, sa gostima – Njegovom ekselencijom Mohamedom Aminom Belhažom, ambasadorom Kraljevine Maroka u Republici Srbiji (Kraljevina Maroko je počasni gost 63. Međunarodnog sajma knjiga u Beogradu) i Njegovom ekselencijom Muhamedom Nabhanom, ambasadorom Palestine u Republici Srbiji, doajenom diplomatskog kora.

Tribina će se odvijati u četiri sesije:
1. Kultura čitanja – stranice hartije ili ekrana (PC, tablet, e-čitači, mobilni telefoni)
2. Lingvistička i medijska pismenost – veština čitanja i veština pisanja (slova, simboli, emotikoni)
3. Biblioteke, Internet i demokratija – institucije zajednice koje čuvaju i poboljšavaju zapisana znanja dostupna svim građanima
4. Knjiga u koricama globalizacije – pristup publici, masovnost, šansa ili potčinjavanje grupnom identitetu.

Pogledajte gostovanje profesora Kvgrića, dekana Fakulteta za menadžment, u emisiji Novi dan televizije N1, povodom tribine Knjiga i novi mediji – udruženim snagama.

Other News