Međunarodni simpozijum Moderni trendovi u poljoprivrednoj proizvodnji i zaštiti životne sredine

U organizaciji Balkanskog naučnog centra Ruske akademije prirodnih nauka u Tivtu (Crna Gora) je od 2. do 5. jula 2019. održan prvi Međunarodni simpozijum „Moderni trendovi u poljoprivrednoj proizvodnji i zaštiti životne sredine“.

Na Simpozijumu je saopšteno 40 naučnih radova iz Srbije, Rusije, Bugarske, Crne Gore, Republike Srpske, Makedonije, Bosne i Hercegovine i Kanade. Pored ostalih, skupu su prisustvovali članovi Ruske akademije prirodnih nauka, Balkanskog naučnog centra Ruske akademije prirodnih nauka, Crnogorske akademije nauka i umjetnosti i Akademija nauka i umjetnosti Republike Srpske.

U rad organizacionog i naučnog odbora simpozijuma su bili uključeni naučni radnici iz velikog broja zemalja sveta, a veliki doprinos uspešnoj realizaciji simpozijuma dao je i Fakultet za menadžment.

Saopšteni radovi pripadaju domenu: biodiverziteta, biljne i animalne proizvodnje, kao i zaštite životne sredine.