Dr Ljiljana Lj. Bulatović, profesor FAM-a, u emisiji Akademac govorila o medijskoj pismenosti

Javni servis RUV RTV Vojvodine i emisija “Akademac” ugostili su 8. marta 2014. godine dr Ljiljanu Lj. Bulatović, eksperta za medijsku i multimedijsku pismenost i profesora na Fakultetu za menadžment. Razgovor je vođen o nekoliko ključnih pitanja vezanih za fenomen medijske pismenosti. Između ostalih, otvorena su i sledeća pitanja:

Nikada više informacija i nikada više neinformisanih. Zvuči paradoksalno, kako je to moguće?
Smatrate li se medijski pismenima? Da li su vas medijski ikada opismenjavali?
Znate li šta je tačno medijska pismenost?
Postoji li neki nivo koji bi pojedinac trebalo da dosegne kako bi bio medijski pismen?
Koja je i kakva uloga obrazovnih institucija u procesu medijskog opismenjavanja?
Koja je i kakva je uloga medija u tom procesu?
Na tasu kvantiteta i kvaliteta lako je samo pismenom odabrati i razumeti.

Urednik serijala “Akademac” je Tamara Burević.
Snimanju emisije “Akademac” RUV RTV Vojvodine u kojoj je gost bila dr Ljiljana Lj. Bulatović prisutvovali su i studenti FAM-a. Emisiju u celosti možete pogledati OVDE.